Plugins - All-in-One WP Migration and Backup - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (194 entries)

en: %s ago
ro: acum %s

en: %s is out of date. Please update this extension before using it.
ro: %s este neactualizată. Te rog să actualizezi această extensie înainte să o utilizezi.

en: (click to expand)
ro: (dă clic pentru a extinde)

en: <a href="#" class="ai1wm-button-green ai1wm-emphasize ai1wm-direct-download" title="%1$s" download="%2$s">
    							<span>Download %3$s</span>
    							<em>Size: %4$s</em>
    							</a>
ro: <a href="#" class="ai1wm-button-green ai1wm-emphasize ai1wm-direct-download" title="%1$s" download="%2$s">
    							<span>Descarcă %3$s</span>
    							<em>Dimensiune: %4$s</em>
    							</a>

en: <another-text>
ro: <alt-text>

en: <h3>Could not export site</h3>
    				<p>Please ensure the directory <strong>%s</strong> has read/write permissions.</p>
    				<p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a></p>
ro: <h3>Nu am putut să export site-ul</h3>
    				<p>Te rog asigură-te că directorul <strong>%s</strong> are permisiuni pentru citire și scriere.</p>
    				<p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Detalii tehnice</a></p>

en: <h3>Could not import site</h3>
    				<p>Please ensure the directory <strong>%s</strong> has read/write permissions.</p>
    				<p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a></p>
ro: <h3>Nu am putut să fac importul site-ului</h3>
    				<p>Te rog asigură-te că directorul <strong>%s</strong> are permisiuni pentru citire și scriere.</p>
    				<p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Detalii tehnice</a></p>

en: <h3>Could not restore site</h3>
    				<p>Please ensure the directory <strong>%s</strong> has read/write permissions.</p>
    				<p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Technical details</a></p>
ro: <h3>Nu am putut să restaurez site-ul</h3>
    				<p>Te rog asigură-te că directorul <strong>%s</strong> are permisiuni pentru citire și scriere.</p>
    				<p><a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-permissions/" target="_blank">Detalii tehnice</a></p>

en: <strong>%1$s</strong> is out of date. You must <a href="%2$s">update this extension</a> before using it.<br />
ro: <strong>%1$s</strong> este neactualizată. Trebuie <a href="%2$s">să actualizezi această extensie</a> înainte să o utilizezi.<br />

en: A password is required
ro: Parola este obligatorie

en: Activating mu-plugins...
ro: Activare module multi...

en: Add
ro: Adaugă

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: All-in-One WP Migration Command
ro: Comandă All-in-One WP Migration

en: An error occurred while submitting your request: %s
ro: A apărut o eroare în timpul trimiterii cererii tale: %s

en: Archiving %1$d content files...<br />%2$d%% complete
ro: Arhivez %1$d fișiere cu conținut... <br />Am finalizat %2$d%%

en: Archiving %1$d media files...<br />%2$d%% complete
ro: Arhivez %1$d fișiere Media... <br />Am finalizat %2$d%%

en: Archiving %1$d plugin files...<br />%2$d%% complete
ro: Arhivez %1$d fișiere ale modulului...<br />Am finalizat %2$d%%

en: Archiving %1$d theme files...<br />%2$d%% complete
ro: Arhivez %1$d fișiere ale temei...<br />Am finalizat %2$d%%

en: Archiving database...<br />%d%% complete
ro: Se arhivează baza de date...<br />%d%% terminată

en: Are you sure you want to delete this backup?
ro: Sigur vrei să ștergi această copie de siguranță?

en: Are you sure you want to stop the export?
ro: Sigur vrei să oprești exportul?

en: Are you sure you want to stop the import?
ro: Sigur vrei să oprești importul?

en: Backup Scheduler
ro: Programator copie de siguranță

en: Backup is encrypted. Please provide decryption password:
ro: Copia de siguranță este criptată. Te rog să furnizezi parola pentru decriptare:

en: Backup scheduler
ro: Programator copie de siguranță

en: Backups
ro: Copii de siguranță

en: Benefit from the robustness of Google Drive. Schedule your backups to be saved directly to your Google Drive account. Simple, secure, and integrated into a platform you already use.
ro: Beneficiază de robustețea Google Drive. Programează-ți copiile de siguranță pentru a fi salvate direct în contul tău Google Drive. Simplu, sigur și integrat într-o platformă pe care o utilizezi deja.

en: Blogs prepared.
ro: Am pregătit blogurile.

en: Cancel
ro: Anulează

en: Check for updates
ro: Caută actualizări

en: Checking for compatibility...
ro: Verific compatibilitatea...

en: Close
ro: Închide

en: Configuration archived.
ro: Am arhivat configurarea.

en: Configuration prepared.
ro: Am pregătit configurarea.

en: Contact Support
ro: Contactează suportul

en: Continue
ro: Continuă

en: Could not confirm the import. Please refresh and try again.
ro: Nu am putut să confirm importul. Te rog să reîmprospătezi și să încerci din nou.

en: Could not decrypt data. The process cannot continue.
ro: Nu am putut să decriptez datele. Procesul nu poate să continue.

en: Could not download backup
ro: Nu am putut să descarc copia de siguranță

en: Could not encrypt data. The process cannot continue.
ro: Nu am putut să criptez datele. Procesul nu poate să continue.

en: Could not prepare blogs for import. Please refresh and try again.
ro: Nu am putut să pregătesc blogurile pentru import. Te rog să reîmprospătezi și să încerci din nou.

en: Could not read backup content
ro: Nu am putut să citesc conținutul copiei de siguranță

en: Could not run the export. Please refresh and try again.
ro: Nu am putut să rulez exportul. Te rog să reîmprospătezi și să încerci din nou.

en: Could not start the export. Please refresh and try again.
ro: Nu am putut să încep exportul. Te rog să reîmprospătezi și să încerci din nou.

en: Could not start the import. Please refresh and try again.
ro: Nu am putut să încep importul. Te rog să reîmprospătezi și să încerci din nou.

en: Could not stop the export. Please refresh and try again.
ro: Nu am putut să opresc exportul. Te rog să reîmprospătezi și să încerci din nou.

en: Could not stop the import. Please refresh and try again.
ro: Nu am putut să opresc importul. Te rog să reîmprospătezi și să încerci din nou

en: Create backup
ro: Creează copie de siguranță

en: Creating export file...
ro: Creez fișierul de export...

en: Database Options
ro: Opțiuni bază de date

en: Database archived.
ro: Am arhivat baza de date.

en: Database exported.
ro: Am exportat baza de date.

en: Database restored.
ro: Am restaurat baza de date.

en: Database tables gathered.
ro: Am adunat tabelele bazei de date.

en: Date
ro: Dată

en: Decryption password validated.
ro: Parola pentru decriptare este validată.

en: Delete
ro: Șterge

en: Do <strong>not</strong> replace email domain
ro: <strong>Nu</strong> înlocui domeniul email

en: Download
ro: Descarcă

en: Downloading is not possible because backups directory is not accessible.
ro: Descărcarea nu este posibilă deoarece directorul copii de siguranță nu este accesibil.

en: Drag & Drop a backup to import it
ro: Trage și plasează o copie de siguranță pentru a o importa

en: Dropbox Storage
ro: Stocare Dropbox

en: Email address
ro: Adresă email

en: Enable this feature
ro: Activează această funcționalitate

en: Encrypt this backup with a password
ro: Criptează această copie de siguranță cu o parolă

en: Enjoy the flexibility of FTP storage. Direct your scheduled backups to your own FTP server. You'll have full control over your data, providing you with a versatile and private storage solution.
ro: Bucură-te de flexibilitatea stocării FTP. Direcționează-ți copiile de siguranță programate către propriul tău server FTP. Vei avea control deplin asupra datelor tale, oferindu-ți o soluție de stocare versatilă și privată.

en: Enter a password
ro: Introdu o parolă

en: Error
ro: Eroare

en: Error: %s
ro: Eroare: %s

en: Exclude database
ro: Exclude baza de data

en: Exclude media library
ro: Exclude biblioteca Media

en: Exclude plugins
ro: Exclude modulele

en: Exclude post revisions
ro: Exclude reviziile la articole

en: Exclude spam comments
ro: Exclude comentariile spam

en: Exclude themes
ro: Exclude temele

en: Experience Full Functionality with Premium!
ro: Experimentează pe deplin funcționalitatea cu Premium!

en: Export
ro: Exportă

en: Export Site
ro: Exportă site

en: Export Site To
ro: Exportă site-ul la

en: Export failed
ro: Exportul a eșuat

en: Export failed (database error). Code: %1$s. Message: %2$s
ro: Exportul a eșuat (eroare la baza de date). Cod: %1$s. Mesaj: %2$s

en: Export failed: %s
ro: Exportul a eșuat: %s

en: Export file created.
ro: Am creat fișierul de export.

en: Exporting database...<br />%1$d%% complete<br />%2$s records saved
ro: Fac exportul bazei de date... <br />Am finalizat %1$d%%<br />din %2$s de înregistrări salvate

en: FTP Storage
ro: Stocare FTP

en: File
ro: Fișier

en: Finish
ro: Finalizează

en: Gathering database tables...
ro: Adun tabelele bazei de date...

en: Gathering media files...
ro: Adun fișierele media...

en: Gathering plugin files...
ro: Adun fișierele modulului...

en: Gathering theme files...
ro: Adun fișierele temei...

en: Get multisite
ro: Treci pe multisite

en: Google Drive Storage
ro: Stocare Google Drive

en: Harness the power of OneDrive for your backups. Set up your scheduled backups to be saved directly in your OneDrive. It's secure, integrated with your Microsoft account, and keeps your data readily accessible.
ro: Valorifică puterea OneDrive pentru copiile tale de siguranță. Configurează-ți copiile de siguranță programate pentru a fi salvate direct în OneDrive. Este sigur, integrat cu contul tău Microsoft și îți păstrează datele ușor accesibile.

en: I have an idea
ro: Am o idee

en: I have enough disk space
ro: Am suficient spațiu pe disc

en: I need help
ro: Am nevoie de ajutor

en: Import
ro: Importă

en: Import From
ro: Importă din

en: Import Site
ro: Importă site

en: Import failed
ro: Importul a eșuat

en: Import failed (database error). Code: %1$s. %2$s
ro: Importul a eșuat (eroare la baza de date). Cod: %1$s. %2$s

en: Import failed. Code: %1$s. %2$s
ro: Importul a eșuat. Cod: %1$s. %2$s

en: Import failed: %s
ro: Importul a eșuat: %s

en: Importing an encrypted backup is not supported on this server. The process cannot continue. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/unable-to-encrypt-and-decrypt-backups/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Importul unei copii de siguranță criptate nu este acceptat pe acest server. Procesul nu poate să continue. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/unable-to-encrypt-and-decrypt-backups/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: In the advanced settings section you can configure more precisely the way of exporting.
ro: În secțiunea de setări avansate poți configura mai precis modul în care se exportă.

en: Invalid archive file type. Only .wpress files are allowed. The process cannot continue. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-type/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Tipul de fișier pentru arhivă nu este valid. Sunt permise numai fișierele .wpress. Procesul nu poate să continue. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-file-type/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Leave Feedback
ro: Lasă o impresie

en: Leverage the simplicity of Dropbox for your backup needs. Direct your scheduled backups to be stored in Dropbox. It's secure, straightforward, and keeps your backups at your fingertips.
ro: Profită de simplitatea Dropbox pentru nevoile tale în ceea ce privește copiile de siguranță. Direcționează-ți copiile de siguranță programate să fie stocate în Dropbox. Este sigur, simplu și îți păstrează copiile de siguranță la îndemână.

en: List
ro: Listă

en: List the content of the backup
ro: Afișează conținutul copiei de siguranță

en: Manage your storage effectively with our flexible retention settings. Decide how many backups you want to keep at a time. Old backups are automatically cleared, keeping your storage neat and efficient.
ro: Gestionează-ți spațiul de stocare în mod eficient cu setările noastre flexibile de păstrare. Decide câte copii de siguranță vrei să păstrezi simultan. Copiile de rezervă vechi sunt șterse automat, păstrând stocarea ordonată și eficientă.

en: Media files gathered.
ro: Am adunat fișierele Media.

en: Monthly
ro: Lunar

en: More
ro: Mai mult

en: More Storage Providers
ro: Mai mulți furnizori de stocare

en: Multisite Schedules
ro: Programări multi-site

en: Name
ro: Nume

en: Never worry about forgetting to back up your site again. Choose from various scheduling options, from daily to monthly, and we'll automate the rest. Backups happen like clockwork, giving you peace of mind and a solid safety net
ro: Nu îți face griji că uiți din nou să faci o copie de siguranță a site-ului tău. Alege dintre diverse opțiuni de programare, de la zilnic la lunar, iar noi vom automatiza restul. Copiile de siguranță se întâmplă ca un ceas elvețian, oferindu-ți liniște sufletească și o plasă de siguranță solidă

en: No backups found. Create a new one?
ro: Nu am găsit nicio copie de siguranță. Creezi una nouă?

en: Notification Settings
ro: Setări notificări

en: Notification settings
ro: Setări notificări

en: Once the file is successfully downloaded on your computer, you can import it to any of your WordPress sites.
ro: Odată ce fișierul este descărcat cu succes pe calculatorul tău, poți să-l imporți în oricare alt site WordPress de-al tău.

en: OneDrive Storage
ro: Stocare OneDrive

en: Over 2GB
ro: Peste 2 Go

en: Password-protect and encrypt backups
ro: Protejează cu parolă și criptează copiile de siguranță

en: Please do not close this browser window or your import will fail
ro: Te rog nu închide această fereastră de navigator altfel importul va eșua

en: Please ensure your file was created with the All-in-One WP Migration plugin.
    						<a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Te rog asigură-te că fișierul tău a fost creat cu modulul All-in-One WP Migration.
    							<a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/invalid-backup-file/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Please enter a password to restore the backup
ro: Te rog să introduci o parolă pentru a restaura copia de siguranță

en: Please enter a valid email address.
ro: Te rog să introduci o adresă de email validă.

en: Plugin files gathered.
ro: Am adunat fișierele modulului.

en: Preparing WordPress options...
ro: Pregătesc opțiunile WordPress...

en: Preparing WordPress users...
ro: Pregătesc utilizatorii WordPress...

en: Preparing blogs...
ro: Pregătesc blogurile...

en: Preparing configuration...
ro: Pregătesc configurarea...

en: Preparing to export...
ro: Pregătire pentru export...

en: Preparing to import...
ro: Pregătire pentru import...

en: Press "Export" button and the site archive file will pop up in your browser.
ro: Apasă butonul „Export” și arhiva site-ului îți va apărea în navigator.

en: Proceed
ro: Execută

en: Reading...
ro: Citesc...

en: Refreshing backup list...
ro: Reîmprospătare listă copie de siguranță...

en: Renaming export file...
ro: Redenumesc fișierul de export...

en: Repeat the password
ro: Repetă parola

en: Replace with
ro: Înlocuiește cu

en: Restore
ro: Restaurează

en: Restoring %1$d files...<br />%2$d%% complete
ro: Restaurez %1$d fișiere...<br />Am finalizat %2$d%%

en: Restoring database...<br />%d%% complete
ro: Se restaurează bază de date...<br />%d%% terminată

en: Retention Settings
ro: Setări retenție

en: Retention settings
ro: Setări retenție

en: Retrieving WordPress permalinks settings...
ro: Preiau setările legăturilor permanente din WordPress...

en: Schedules
ro: Programări

en: Search for
ro: Caută

en: Security Options
ro: Opțiuni pentru securitate

en: Send
ro: Trimite

en: Show backup content
ro: Arată conținutul copiei de siguranță

en: Size
ro: Dimensiune

en: Star
ro: Stea

en: Stay informed, not overwhelmed. Tailor your notification preferences to get updates that matter to you. Whether it's the status of each backup, or just critical alerts, control what you want to be notified about.
ro: Rămâi informat, nu copleșit. Personalizează-ți preferințele de notificare pentru a primi actualizări care contează pentru tine. Fie că este vorba de starea fiecărei copii de siguranță sau doar de alerte critice, controlează despre ce vrei să primești notificări.

en: Stop export
ro: Oprire export

en: Stop import
ro: Oprire import

en: Stopping the export, please wait...
ro: Opresc exportul, te rog să aștepți...

en: Stopping the import, please wait...
ro: Opresc importul, te rog să aștepți...

en: Submit
ro: Trimite

en: Tailor your backup schedules to fit the complexity of your WordPress Multisite. Choose to export the entire network or only a selection of subsites according to your requirements. Effortless management for even the most intricate site networks.
ro: Personalizează-ți programările de copii de siguranță pentru a se potrivi complexității multi-site-ului tău WordPress. Alege să exporți întreaga rețea sau doar o selecție de sub-site-uri în funcție de cerințele tale. Gestionare fără efort chiar și pentru cele mai complicate rețele de site.

en: Thank you! We have received your request and will be in touch soon.
ro: Îți mulțumim! Am primit cererea ta și te vom contacta în curând.

en: The archive file appears to be corrupted. Follow <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/corrupted-archive/" target="_blank">this article</a> for possible fixes.
ro: Fișierul arhivă pare a fi corupt. Urmărește <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/corrupted-archive/" target="_blank">acest articol</a> pentru corecții posibile.

en: The archive must contain at least one WordPress site. The process cannot continue. Please check your export settings.
ro: Arhiva trebuie să conțină cel puțin un site WordPress. Procesul nu poate să continue. Te rog să verifici setările pentru export.

en: The archive must contain only a single WordPress site. The process cannot continue. Please revisit your export settings.
ro: Arhiva trebuie să conțină numai un singur site WordPress. Procesul nu poate să continue. Te rog să verifici setările pentru export.

en: The backup is encrypted
ro: Copia de siguranță este criptată

en: The decryption password is not valid. The process cannot continue.
ro: Parola pentru decriptare nu este validă. Procesul nu poate să continue.

en: The passwords do not match
ro: Parolele nu sunt identice

en: Theme files gathered.
ro: Am adunat fișierele temei.

en: To choose a file please go inside the link and click on the browse button.
ro: Pentru a alege un fișier te rog intră pe legătură și dă clic pe butonul de navigare.

en: Translate
ro: Tradu

en: Upgrade to Premium
ro: Actualizează la Premium

en: Upload failed
ro: Încărcarea a eșuat

en: View Error Log
ro: Vezi jurnalul de erori

en: We've got you covered with an array of supported storage providers. Whether you prefer Box, Amazon S3, WebDav or something else, you can choose the one that fits your needs best. Secure your backups exactly where you want them.
ro: Îți oferim o gamă largă de furnizori de stocare acceptați. Indiferent dacă preferi Box, Amazon S3, WebDav sau altceva, îl poți alege pe cel care se potrivește cel mai bine nevoilor tale. Asigură-ți copiile de siguranță exact acolo unde le vrei.

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: WordPress files gathered.
ro: Am adunat fișierele WordPress.

en: WordPress options prepared.
ro: Am pregătit opțiunile WordPress.

en: WordPress users prepared.
ro: Am pregătit utilizatorii WordPress.

en: You have %d backup | You have %d backups
ro[0]: Ai o copie de siguranță
ro[1]: Ai %d copii de siguranță
ro[2]: Ai %d de copii de siguranță

en: You have %d backups
ro: Ai %d copii de sigurață

en: Your backup is from a PHP %1$s but the site that you are importing to is PHP %2$s.
    							This could cause the import to fail. Technical details: https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/
ro: Copia de siguranță este făcută cu PHP %1$s, dar site-ul pe care îl imporți rulează cu PHP %2$s.
    							Acest lucru ar putea duce la eșuarea importului. Detalii tehnice: https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/

en: Your backup is from a PHP %1$s but the site that you are importing to is PHP %2$s. This could cause the import to fail. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Copia de siguranță este făcută cu PHP %1$s, dar site-ul pe care îl imporți rulează cu PHP %2$s. Acest lucru ar putea duce la eșuarea importului. <a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/migrate-wordpress-from-php-5-to-php-7/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Your current profile role does not have Export/Import capabilities enabled.
    				<a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/how-to-add-import-and-export-capabilities-to-wordpress-users/" target="_blank">Technical details</a>
ro: Rolul pentru profilul tău curent nu are validate capabilitățile Exportă și Importă.
    				<a href="https://help.servmask.com/knowledgebase/how-to-add-import-and-export-capabilities-to-wordpress-users/" target="_blank">Detalii tehnice</a>

en: Your purchase ID is invalid. Please <a href="mailto:support@servmask.com">contact us</a>.
ro: ID-ul cumpărăturii nu este valid. Te rog <a href="mailto:support@servmask.com">contactează-ne</a>.

en: Your site has been imported successfully!
ro: Site-ul tău a fost importat cu succes!

en: in the database
ro: în baza de date

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://classic.oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Re-sign Oxygen Builder shortcodes</a>.<br />
ro: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://classic.oxygenbuilder.com/documentation/other/importing-exporting/#resigning" target="_blank">Rescrie scurt-codurile Oxygen Builder</a>.<br />

en: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://theme-fusion.com/documentation/avada/installation-maintenance/important-update-information/#clear-caches" target="_blank">Reset Avada Fusion Builder cache</a>.<br />
ro: » <a class="ai1wm-no-underline" href="https://theme-fusion.com/documentation/avada/installation-maintenance/important-update-information/#clear-caches" target="_blank">Resetează cache-ul Avada Fusion Builder</a>.<br />

en: » Permalinks are set to default. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">Why?</a><br />
ro: » Legăturile permanente sunt setate la valoarea implicită. <a class="ai1wm-no-underline" href="https://help.servmask.com/knowledgebase/permalinks-are-set-to-default/" target="_blank">De ce?</a><br />
